2022年5月8日日曜日

نگرانی با دستگیری جداشدگان کره شمالی که به طور رسمی در چین ساکن هستند گسترش می یابد. و عامل امنیت دولتی کره شمالی، دلال موبایلی که به شکل خانواده فراری کره شمالی ظاهر شده بود، دستگیر شدند. نظر: این نظر و برداشت ماساهیرو ایشیزوکا ژاپنی است که می گوید فراریان کره شمالی رقت انگیز هستند و پیشنهادی است که دوست دارد کمک کند.نگرانی با دستگیری جداشدگان کره شمالی که به طور رسمی در چین ساکن هستند گسترش می یابد
18 آگوست 2021 06:03 روزانه NK ژاپن


نگرانی با دستگیری جداشدگان کره شمالی که به طور رسمی در چین ساکن هستند گسترش می یابد

زنان کره شمالی در بازداشتگاه (ارائه شده توسط HRW)


چین فراریان کره شمالی را که وارد کشورش شده اند به عنوان «مهاجران غیرقانونی برای مقاصد اقتصادی» می داند و به محض پیدا شدن آنها را دستگیر و اخراج می کند.


با این حال، جداشدگان کره شمالی که با یک مرد چینی ازدواج کرده‌اند، صاحب فرزند می‌شوند و بدون مشکل در جامعه زندگی می‌کنند، اجازه دارند پس از ثبت نام در مقامات امنیتی عمومی، تحت کنترل بمانند. رادیو آسیای آزاد (RFA) وابسته به دولت ایالات متحده گزارش داد که اخیراً مجموعه ای از موارد دستگیری این زنان باعث شده است که جداشدگان کره شمالی و خانواده های آنها از ترس به لرزه درآیند.منابع کره ای چینی در استان جیلین گفتند که جدا شده از کره شمالی از ماه گذشته یکی پس از دیگری در این استان توسط مقامات امنیتی عمومی دستگیر شده اند و اکثر آنها با مردان چینی ازدواج کرده و خانه های خود را ترک کرده اند. در آرامش زندگی کرد


به عنوان مثال، یک فراری از کره شمالی در اواخر 30 سالگی که در روستایی در حومه Tonghua در استان زندگی می کرد توسط امنیت عمومی ناگهانی دستگیر و در یک کمپ قرار گرفت. زنی با یک مرد چینی ازدواج کرده است، بچه دارد و نزدیک به 10 سال زندگی کرده است. روستاییان می دانستند که او یک فراری از کره شمالی است، اما او گفت که مشکل خاصی ندارد.


او به‌خاطر کارهای خوبش، تهیه غذا و پوشاک برای فراریان کره شمالی که جایی برای رفتن نداشتند، و انجام فعالیت‌هایی مانند ترتیب دادن مشاغل و خانه‌ها شهرت زیادی داشت. به همین دلیل، روستاییان بسیار ناامید هستند. کودک 9 ساله باقی مانده همچنان در جستجوی مادرش گریه می کند و اهالی روستا از امنیت عمومی می خواهند که او را آزاد کنند و می گویند "خیلی نمی تواند آن را ببیند".


ادعاهایی مبنی بر اینکه امنیت عمومی او را به قاچاق متهم کرده است. اهالی روستا که ناظر فعالیت های پرشور او بوده اند، معتقدند که با وجود عصبانیت از این اتهامات، امنیت عمومی با فعالیت های برجسته آنها مورد توجه قرار گرفته است.


دو فراری از کره شمالی در ماه جولای در تونگوآ دستگیر شدند. ساکنان محل از روش غیرانسانی مقامات امنیتی عمومی به شدت انتقاد کرده و می گویند: "چه اتفاقی برای کودکی می افتد که مادر خود را با محکوم کردن فردی که زایمان کرده و به طور طبیعی زندگی کرده است، از دست داده است؟"


در همین حال، منابع کره ای چینی در شن یانگ، استان لیائونینگ نیز گزارش دادند که فراریان کره شمالی یکی پس از دیگری در این شهر دستگیر می شوند. در اواسط ماه گذشته، یکی از آشنایان یک مرد کره ای-چینی زمانی که ارتباطش را با دوست دخترش (یک فراری از کره شمالی) که در یک کافه تریا در نزدیکی ایستگاه شن یانگ کار می کرد، قطع شد، درخواست کمک کرد.


چهار روز بعد معلوم شد که او دستگیر شده است. وی در حین کار در سفره خانه به طور ناگهانی توسط نیروهای امنیتی دستگیر شد و به دلیل تنگی نفس بر اثر شوک بیهوش شد و در بیمارستان در کمپ تحت مداوا است.


این زن از امنیت عمومی اجتناب کرد و برای تماس با مرد یک تلفن همراه قرض گرفت. علاوه بر خودش، 10 جدا شده از کره شمالی نیز در این اردوگاه زندانی بودند و او گفت که اگر اخراج شود دیگر برنمی گردد. می گویند مردی که آن را شنید گریه می کند.


چنین داستانی پخش می شود و فراریان کره شمالی و شوهران چینی آنها از اضطراب می ترسند. به نظر می رسد جداشدگان کره شمالی که قبلاً تحمل می شد در آنجا بمانند مگر اینکه مشکلی ایجاد کنند، به نظر می رسد برای امنیت عمومی به دستگیری های تهاجمی روی آورده اند.


کره شمالی در حال حاضر به دلیل ویروس کرونا جدید از پذیرش اخراج‌شدگان خودداری می‌کند. در چنین شرایطی، مشخص نیست که چرا مقامات امنیت عمومی به سیاست شناسایی تهاجمی فراریان کره شمالی روی آورده اند.


بر اساس گزارش دیده بان حقوق بشر، یک گروه بین المللی حقوق بشر، تا 22 ماه گذشته، حداقل 1170 پناهجوی کره شمالی در اردوگاه هایی در چین زندانی شده اند. 450 مرد، 325 چهره، 104 لین جیانگ، 47 استان خودمختار چانگ بای کره، 64 لیائونینگ شن یانگ، و 180 مرد دندونگ در زندان چانگ بای در استان جیلین زندانی شده اند.
---


https://www.news-postseven.com/archives/20210929_1694536.html?DETAIL

من آن را به اشتراک گذاشتم.


مجموعه ای از موارد دستگیری به عنوان "تماس با فراریان کره شمالی غیرقانونی است"

مجموعه ای از موارد دستگیری به عنوان "تماس با فراریان کره شمالی غیرقانونی است"


1 عکس

یکی از ماموران پلیس مخفی کره شمالی در وزارت امنیت دولتی خود را به عنوان یک دلال تلفن همراه جعل می کند، با یک خانواده جدا شده از کره شمالی ملاقات می کند، با مرد فراری کره شمالی تماس می گیرد و سپس "با فرد فراری کره شمالی تماس می گیرد. فاش شده است که وجود دارد. مجموعه ای از موارد بازداشت به عنوان "غیرقانونی است."


در کره شمالی، شیوع ویروس کرونای جدید باعث شده است که وضعیت اقتصادی به شدت بدتر شود و کمبود مواد غذایی جدی شده است. حتی در بین عموم مردم، خانواده ای که در کشور مانده بودند گفتند که این وسیله ای بی رحمانه برای سوء استفاده از این واقعیت است که آنها نمی توانند شکم خود را جایگزین کنند و باید به فراریان کره شمالی که به کره جنوبی رفته اند تکیه کنند. کسانی که دستگیر شدند خبرگزاری «رادیو آسیای آزاد (RFA)» وابسته به دولت آمریکا گزارش داد.


سیستم فروش کارگزاری تلفن همراه کره شمالی از شبکه تلفن همراه چین استفاده می کند تا به خانواده ها کمک کند با استفاده از تلفن های همراه ساخت چین با جداشدگان کره شمالی تماس بگیرند و حواله هایی را از جداشدگان کره شمالی دریافت کنند. همچنین این مکانیسمی است برای جمع آوری مبلغ معقول پول به عنوان "تماس" هزینه".


با این حال، در ژانویه 2020، مقامات کره شمالی به دلیل شیوع ویروس کرونا جدید، شهروندان کره شمالی را از تماس با خارجی ها، به ویژه در مناطق مرزی که می توان از شبکه تلفن همراه چین استفاده کرد، ممنوع کرد. شما مشمول مجازات های شدیدی مانند بازداشت اجباری خواهید شد.


در این شرایط گفته می‌شود که در کره شمالی، ماموران وزارت امنیت کشور اخیراً شهروندانی را که قصد داشتند با تظاهر به دلالان تلفن با بستگان خود در خارج از کشور تماس بگیرند، یکی پس از دیگری دستگیر کرده‌اند.


هنگامی که عفونت ویروس تازه شروع به گسترش کرده بود، اکثر خانواده ها از تماس با فراریان کره شمالی خودداری کردند زیرا دولت نظارت را تقویت می کرد. اما وقتی اوضاع اقتصادی بدتر شد و کمبود مواد غذایی جدی شد، «اگر در حال گرسنگی هستید و می‌میرید، بهتر است با خانواده‌ای که فرار کرده‌اند تماس بگیرید و این موضوع کشف می‌شود و مجازات سختی در انتظار شماست. یک منبع در کره شمالی به RFA گفت: افراد بیشتری در تلاش هستند تا دوباره با فراریان کره شمالی ارتباط برقرار کنند.


شهروندان همچنین نسبت به استفاده از چنین تکنیکی از سوی وزارت امنیت کشور محتاط هستند و با استفاده از یک شبکه مخفی سعی در کشف هویت دلال دارند تا دلال واقعی و جعلی را تشخیص دهند.بر اساس یک نظرسنجی مصاحبه ای که توسط مرکز اطلاعات حقوق بشر کره شمالی، یک سازمان غیردولتی (NGO) در کره جنوبی، با 414 پناهجوی کره شمالی، 47 درصد در سال 2018 در تماس مداوم با خانواده های کره شمالی خود بودند. حدود 93 درصد از آنها می گویند که از طریق تلفن با خانواده خود در تماس هستند.


همچنین 62 درصد به کره شمالی پول ارسال کرده اند. بر اساس پاسخ‌های آنها، این مرکز تخمین می‌زند که فراریان کره شمالی سالی دو بار با میانگین حدود 2.7 میلیون وون (حدود 270000 ین) به کره شمالی پول ارسال می‌کنند. در آن زمان می گویند کارگزاری نزدیک به 30 درصد باید پرداخت شود.


به گفته وزارت اتحاد کره جنوبی، از سال 1998 بیش از 33000 مهاجر کره شمالی در کره جنوبی ساکن شده اند، اما به دلیل شیوع ویروس جدید کرونا، سال گذشته 229 نفر وارد کره جنوبی شده اند.

0 コメント:

コメントを投稿